ŚWIECOWANIE USZU
UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!! UWAGA !!!!!!!!!!! UWAGA !!!!!!!!!!
Od dnia 1 grudnia 2013 r. ze względu na zmianę serwera zapraszamy na naszą nową stronę internetową , na ktorej znajdą Panstwo wszystkie AKTUALNE , niezbędne i rzetelne informacje .
Poniżej link do aktualnej strony :
www.pijawkilekarskie.wix.com/pijawki-slask
Świeca jest ręcznie wytwarzana tylko z najlepszego gatunkowo, naturalnego produktu, jakim jest wosk pszczeli, propolis i olejki eteryczne. Świeca ma kształt rurki, której średnica odpowiada wielkości kanału słuchowego, a długość przystosowana jest do zalecanego czasu spalania. Jest wykonana ręcznie z naturalnej bawełny oraz wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Najważniejszymi składnikami leczniczymi są naturalne olejki eteryczne i sproszkowane zioła o ściśle dobranej ilości i składzie.
Rodzaje świec :
* Świece dla dorosłych mają kształt rurki o średnicy 8mm i długości 27cm
* Świece dla dzieci mają kształt rurki o średnicy 6mm i długości 27cm
* Konchy mają lejkowaty kształt, o cieńszej średnicy 7mm i grubszej 30mm
W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego głównym skutkiem jest, natychmiastowa wyraźna poprawa słuchu. Cyrkulacja dymu nasyconego olejkami eterycznymi i fitoncydami (substancje bakteriobójcze i grzybobójcze) powoduje efektywne nagrzewanie tego obszaru, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy a także nasycenie krwi środkami uzdrawiającymi.
Wzmacniany zostaje również system immunologiczny i obronny danego miejsca.
Świecowanie uszu należy do metod , które można stosować praktycznie u wszystkich , niezależnie od wieku.
Jak wygląda zabieg świecowania uszu?
Pacjent leży na boku. Terapeuta przeprowadzający zabieg naciera przez kilka minut ucho oliwką lub kremem i energicznie je masuje. Poprawia to krążenie krwi. Pobudzone zostają też pewne punkty na małżowinie, które jak twierdzą specjaliści od aurikuloterapi (leczenie akupunkturą ucha), odpowiadają za stan rozmaitych narządów organizmu. Potem smaruje się małżowinę kremem. Jest to konieczne, aby uszczelnić przestrzeń między kanałem ucha, a świecą. Następnie zapala górny brzeg świecy, a drugi jej koniec umieszcza w uchu.
Świecy nie należy głęboko wsuwać - terapeuta podczas zabiegu trzyma ją w ręku. Aby chronić włosy przed popiołem przykrywa się je serwetką z otworem. Świeca spala się przez ok. 15 minut. Ponieważ nagrzewa się blaszka w niej zatopiona, pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Gdy świeca spali się do oznaczonego na niej poziomu, przeprowadzający zabieg wyjmuje ją i wrzuca do wody, by zgasła bez dymu. To samo wykonuje się z drugim uchem. Zabieg dotyczy zawsze obydwojga uszu nawet, gdy problem dotyczy jednego. Uszy łączy bowiem ten sam obieg energii, wymagają więc takiego samego oddziaływania. Do ucha wkłada się watkę, która chroni przed zimnem i przeciągami.
Postępowanie po zabiegu
Po wyjściu z gabinetu , jeszcze przez kilka godzin można odczuwać mrowienie w okolicy głowy . Bezpośrednio po zabiegu należy chronić uszy - w chłodne dni czapką , w cieplejsze wacikami. Trzeba też w dniu zabiegu uważać, aby do uszu nie dostała się woda ; nie można pójść na basen, pływać , nurkować , a nawet myć głowy. Niektórzy czują poprawę zdrowia czy samopoczucia tego samego dnia po zabiegu. Jeśli jednak dolegliwości były silne świecowanie należy powtarzać ( ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie ).
Świecowanie jest skuteczne nie tylko w przypadku chorób narządu słuchu. Bywa pomocne przy niedrożności zatok, migrenie, bólach głowy związanych z nadciśnieniem. Zabiegowi mogą się poddać kobiety w okresie klimakterium cierpiące na uderzenie gorąca. Podstawą terapii jest seria trzech zabiegów, przeprowadzanych co drugi dzień, mimo że niektórzy pacjenci mogą dobrze czuć się już po pierwszym zabiegu. Jeśli dolegliwości są zadawnione, zabiegi powinno się powtarzać
przez kilka tygodni.
WSKAZANIA :
* Zalegająca w uchu woskowina
* Podrażnienie uszu lub zatok
* Schorzeniach uszu, gardła, nosa oraz migdałków
* Stany zapalne zatok przynosowych , szczękowych , czołowych
* Nieżyt nosa również alergiczny
* Przeziębienia
* Szumy w uszach różnego pochodzenia
* Dzwonienie w uszach
* Niedosłuch lub zaburzenia słuchu
* Błędnikowe zaburzenia równowagi
* Stany stresowe, nerwowość
* Nadpobudliwość, zaburzenia snu
* Bóle i zawroty głowy oraz migreny
* Zaburzenia przemiany materii
* Spadek odporności
* Dolegliwości okresu przekwitania
* Kłopoty z zasypianiem
PRZECIWWSKAZANIA :
* Wyciek ropny z ucha
* Uszkodzenie błony bębenkowej i przewodu słuchowego zewnętrznego
* Procesy nowotworowe w obrębie głowy
* Reakcje alergiczne na produkty pszczele
* Noszenie aparatów słuchowych
* Ostry stan zapalny ucha
* Niepełna błona bębenkowa
* Urazy głowy
* Choroby zakaźne

value. quality care. convenience.